Παρασκευή 7 Απριλίου 2017

Ατρόμητος - Μικρασιατική 1-0

Παιχνίδι για την 23η αγωνιστική ανάμεσα σε δύο ομάδες που βρίσκονται στην μέση της βαθμολογίας με μόνο στόχο την καλύτερη δυνατή θέση στην βαθμολογία και για το γόητρο τους.

Πολύ καλύτερος ο Ατρόμητος σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού με παίκτες που έμπαιναν δυνατά στις φάσεις και προσεγμένη άμυνα δεν άφησαν περιθώρια στους παίκτες της Μικρασιατικής να σκεφτούν ότι μπορούσαν να πάρουν κάτι από το συγκεκριμένο παιχνίδι. Το σκορ έμεινε χαμηλά και κολακεύει την φιλοξενούμενη.

1ο ημίχρονο

2’ από λάθος της άμυνας της Μίκρας ο Π.Σούκας γίνεται κάτοχος της μπάλας και με δυνατό διαγώνιο σούτ που περνάει δίπλα από το δεξί δοκάρι του Σεράφη δείχνει από νωρίς τις προθέσεις του.

5’ κόρνερ για τον Ατρόμητο, κεφαλιά του Κυδωνάκη από το ύψος της μικρής περιοχής περνάει η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
12’ πάσα του Μίμαρου στον Ατσάλη, το δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής πάνω από τα δοκάρια.

15’ νέο λάθος της άμυνας της φιλοξενούμενης, βγαίνει τετ α τετ ο Π.Σούκας που με δυνατό πλασέ ανοίγει το σκόρ για τον Ατρόμητο 1-0.

16’ νέο τετ α τετ του Κωφίδη του οποίου το πλασέ βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά διώχνουν οι αμυντικοί.

20’ δυνατό διαγώνιο σουτ του Μαγγίνα μακριά από την εστία.

21’ πάσα Μπουλαζέρη στον Σκανδάλη, το δυνατό σουτ ψηλά.

25’ μπάσιμο από δεξιά του Π.Σούκα παράλληλα, στο γύρισμά του πέφτει με προβολή και διώχνει σε κόρνερ ο Χρυσίνας.

26’ κάθετη μπαλιά του Μοσχούρη στον Σκανδάλη, τον προλαβαίνει ο Χαβιάρας με τα πόδια που διώχνει.

34’ σέντρα σούτ του Παπαδόπουλου διώχνει σε κόρνερ ο Χαβιάρας, στην εκτέλεσή του δυνατό σουτ του Μοσχούρη φεύγει ψηλά.

44’ σέντρα από δεξιά του Π.Σούκα στο 2ο δοκάρι η κεφαλιά του Κωφίδη στα χέρια του Σεράφη.

2ο ημίχρονο

47’ γύρισμα Παπαγιαννάκη από την γραμμή του άουτ, στην κίνηση το σουτ από τον Π.Σούκα δίπλα από το δοκάρι του Σεράφη.

52’ τετ α τετ Κωφίδη από πλάγια αριστερά το πλασέ του διώχνει ο Σεράφης σε κόρνερ.

Ένα τριαντάλεπτο με αλλαγές από τους προπονητές και δυνατό παιχνίδι κέντρου.

82’ διαγώνιο σούτ του Π.Σούκα λίγο έξω από τα δοκάρια της Μίκρας.

85’ σούτ του Σκανδάλη στα χέρια του Χαβιάρα.

86’ σου του Μαγγίνα έξω από την περιοχή διώχνει με υπερένταση ο Σεράφης, στην επαναφορά το πλασέ από τον Αμπαζή μπλογκάρει και τελειώνει την φάση ο τερματοφύλακας.

Ο διαιτητής Τζαμουτζαντώνης με τους βοηθούς του δεν είχαν προβλήματα.

Ατρόμητος (Ιωάννου) : Χαβιάρας, Παπαγιαννάκης Δ., Κύλης, Φερχατί, Κυδωνάκης, Ποδιάς, Σούκας Σ., Μαγγίνας, Μίζερος, Σούκας Π., Κωφίδης, Ποδιάς, Τσόφλιας, Παπαγιαννάκης Ι., Μυλωνάς Γ., Σαραντάκης, Αμπαζής, Μυλωνάς Π.

Μικρασιατική (Παπαθεοδώρου) : Σεράφης, Ντουμάνης, Γκίκα, Χρυσίνας, Μοσχούρης, Μπουλαζέρης, Σκανδάλης, Μίμαρος, Ατσάλης, Φαφαλιός, Παπαδόπουλος, Ποταμούσης, Ντάικο, Δελερές, Χαλλιορής, Κυδώνης, Λεχουριώτης.